01 lut Rozwój oprogramowania w dziale R&D
Skuteczna innowacja to zwykle efekt praktyki opartej o to, czego oczekuje klient. Ta sama zasada odnosi się również do działu badawczo-rozwojowego pracującego nad innowacjami każdego dnia. Prawdziwymi innowacjami, z których wiele film będzie czerpać korzyść.
Jedną z nich, która jest efektem uważnego wsłuchania się w życzenia klienta, jest wymiarowanie i druk w systemie sterowania STYLE. Funkcja ta została omówiona podczas TechniShow wspólnie z odwiedzającymi. To właśnie dzięki nim udało nam się przenieść te funkcje na wyższy poziom. Rysowanie od zawsze było sercem interfejsu STYLE, a teraz możliwe jest natychmiastowe dodawanie wymiarów i linii wymiarowych do zaprogramowanych detali, oraz wydruk bezpośredni.
Dzięki temu możesz dostarczyć wynik swojej pracy w odpowiedni sposób z całą informacją, bez potrzeby ponownego przygotowania rysunku – klient często oczekuje, że dostarczony/wyprodukowany komponent będzie zawierał zwymiarowany rysunek techniczny. Ta funkcja eliminuje konieczność wykonania dwukrotnie tej samej pracy.
To świetne rozwiązanie dla firm, które programują ręcznie. Dzięki STYLE programując otrzymujesz gotowy rysunek techniczny. Gotowe, referencyjne rysunki można również przechowywać w pamięci.
STYLE to obecnie jedyny system sterowania CNC oferujący tę funkcję. To unikalny system programowania, wymiarowania i drukowania, który pozwala każdej firmie produkcyjnej na znaczną oszczędność czasu.
Kolejną innowacją w STYLE wprowadzoną na życzenie i w konsultacji z klientem jest wykonywanie prostych rowków wpustowych, które standardowo wykonuje się za pomocą techniki zwanej przeciąganiem na oddzielnej maszynie.
Hamulec wrzeciona jest hamulcem blokującym, który blokuje wrzeciono w pożądanym położeniu. Konstrukcja składa się z zacisku, który został zamontowany na tarczy hamulcowej. Tarcza hamulcowa jest zaciskana przez hydrauliczny hamulec tłokowy sterowany przez kompaktową stację hydrauliczną o ciśnieniu 30 bar. Cały system generuje siłę o momencie 103 Nm.
Obrabiany materiał nie zniekształca się w skutek zblokowanego wrzeciona, bo proces jest sterowany komputerowo i dzięki temu bardzo dokładny. Dlatego mamy możliwość wykonania prac na jednej maszynie zamiast jak do tej pory – na dwóch.
Również w porozumieniu z klientami nasz dział badawczo-rozwojowy opracował ulepszone okulary – podtrzymki stałe. Użytkownik chciał zaoszczędzić czas w trakcie obrabiania cięższych i dłuższych detali z wykorzystaniem podtrzymek. Poszukiwano rozwiązania, które ułatwiłoby ich otwieranie, wymianę na odpowiednią średnicę i mocowanie w nich detali. Najważniejszą jednak rzeczą było zrealizowanie jak największego zakresu obsługiwanych średnic.
Opracowano dwa okulary, jeden na tokarkę 510 i jeden na tokarkę 750. Istniejące okulary do tokarki 510 miały średnicę 20 – 190 mm i 150 – 300 mm. Zostało to zredukowane do okularów o zakresie 10 – 300 mm. Istniejące okulary dla tokarki 750 miały średnicę 50- 300 mm i 60 – 400 mm. Nowe okulary mają średnicę 50 – 530 mm. Te podtrzymki dla tokarek 510 i 750 nazywa się okularami typu U. Ponadto poprawiono technicznie konstrukcję, co gwarantuje jeszcze większą stabilność w trakcie obróbki.