21 sty STYLE CNC Machines podbija Fryzję
Coraz więcej fryzyjskich przedsiębiorców z branży obróbki metalu i tworzyw sztucznych decyduje się na zakup maszyn STYLE CNC Machines. STYLE słusznie stał się niezawodnym partnerem w branży obróbki skrawaniem.
Także firma Stuiver wybrała maszyny STYLE. W jej zakładzie pracownicy dokonują obróbki części ze stali, stali nierdzewnej oraz plastiku. Doeke Holtrop przejął firmę od rodziny Stuiver w styczniu 2011 roku. Firma Holtropa, JD Engineers, od 10 lat jest wiernym klientem w Stuiver Turning and Milling. „Oprócz obróbki, możesz także używać maszyn JD Engineers do spawania, wiercenia, gwintowania, cięcia drutu czy dziurkowania. Jakość, czas dostawy i cena są dobrze wyważone, a atutem jest możliwość bezpośredniego reagowania na życzenia klienta”, mówi Holtrop. „Jesteśmy elastyczni i mamy krótkie terminy dostaw, zapewniamy też dostosowanie do potrzeb. To, co wadliwe lub niesprawne naprawiamy lub oferujemy maszynę o tych samych funkcjach. Konstrukcję można opracować i wykonać we współpracy z klientem. Krótko mówiąc, wspólnie z Państwem znajdujemy odpowiednie rozwiązanie.”
Filozofia firmy jest bezpośrednio związana z pracą, którą wykonują: „Nie ma wyzwania, któremu nie bylibyśmy w stanie sprostać”. Stuiver wyznają też zasadę „Nie mów, co ma być zrobione, tylko rób to, co mówisz”. Firma realizuje swoje zadania z pomocą nowoczesnych maszyn STYLE CNC Machines, ale oferują też produkty wyrabiane tradycyjnymi, ręcznymi metodami.
Pan Holtrop, właściciel Stuivera dodaje: „Stuiver jest dostawcą dla przemysłu stoczniowego i pośrednio również lotniczego. Z naszych usług korzysta też lokalna branża motocyklowa, największa na świecie stacja pomp parowych w Lemmer również okazjonalnie się u nas zaopatruje w komponenty produkcji przemysłowej dla tej właśnie branży. „Kiedy uruchomiono konwencjonalną pracownię, która cały czas spełnia swoje funkcje, by nie zostać w tyle za konkurencją zdecydowano się zainwestować w maszyny CNC. Trzy tokarki CNC, jedną frezarkę CNC oraz najnowszy nabytek – STYLE MC 1500 Machining Center. „Wybraliśmy STYLE Machines, bo poprzedni właściciel już jedną taką kupił. Wytwarzamy pojedyncze komponenty i małe serie i byliśmy z tej maszyny bardzo zadowoleni. Pozwala nam na dużą elastyczność, a nawet wytwarzanie części, na których produkcje inni by się nie odważyli”, mówi Holtrop. „Na dodatek ośmiu pracowników może pracować na maszynach STYLE dzięki prostocie sterowania.”
Wraz z zakupem STYLE Machines odciążamy naszych klientów. Nasz specjalista od sprzedaży, Erwin Koelewijn wyjaśnia: „Chcemy wyręczać naszych klientów na tyle, na ile to możliwe. Zawsze chcemy rozejrzeć się po fabryce by dokładnie zobaczyć, na czym polega praca naszego klienta i które produkty chciałby wykonywać na maszynach.” Następnie dokonywana jest rekomendacja zgodna z życzeniami klienta i dzięki temu tworzymy idealnie dopasowaną maszynę. Od razu zabieramy się do pracy. Klient otrzymuje precyzyjne instrukcje, które wyjaśniają, jakie przygotowania należy poczynić. Później, gdy maszyna jest już gotowa, nasz dział logistyczny kontaktuje się z Tobą w sprawie transportu maszyny.
Erwin dodaje: „Bardzo się cieszymy z tego modelu pracy gdy od razu dajemy klientowi jasny obraz i wszyscy wiedzą, czego nasz klient oczekuje.”
Druga firma z pięknej Fryzji to REMA Environmental Machinery from Ferwerd. REMA, która opracowuje i produkuje maszyny dla branży rolniczej i ogrodnictwa. Ich sztandarowy produkt to maszyna do rozpylania nietoksycznego nawozu do hodowli ziemniaka, która zyskała popularność na światową skalę.
Prawie cała produkcja tej maszyny pochodzi z outsourcingu poza rozruchem i montażem części. „Duży nacisk kładziemy na najwyższą możliwą jakość oraz na skracaniu czasu produkcji do jak najkrótszego czasu. Na dodatek wciąż opracujemy kolejne (prototypowe) maszyny, w których elastyczność i szybkość dokonywania zmian są ważne.”, opowiada Wilko Regnerus, który razem z bratem, Pietem, jest właścicielem firmy REMA.
Obaj bracia wyrośli na rolnictwie: „REMA zrodziła się z pasji, która pchała nas do tworzenia maszyn, dla których duży wkład w zrównoważony rozwój i bezpieczne dostawy żywności są punktem wyjścia.”
W październiku 2018 roku otrzymali pierwszą maszynę STYLE. „Jesteśmy zupełnie zieloni, jeśli chodzi o obróbkę. Szybko zauważyliśmy, że maszyna, której używaliśmy jest zbyt złożona w przygotowaniu jej do pracy. Tak właśnie natrafiliśmy na STYLE, skusiła nas prosta i intuicyjna obsługa. Duża wydolność i elastyczność małych serii i pojedynczych komponentów też odegrały w tym dużą rolę.” Jako że bracia Regnerus nie mają doświadczenia w kierowaniu produkcją, chcieli „wycisnąć” z obróbki jak najwięcej. Ponieważ cała praca techniczna została już wykonana, a maszyny były budowane partiami, chcieli jak najbardziej zautomatyzować produkcję na tyle, jak to możliwe. STYLE 510 okazało się rozwiązaniem. „STYLE to holenderska firma ze świetnym wsparciem technicznym i świetnie się z nimi współpracuje.”